Šriftas
A A A
Fonas
Iliustracijos

Seminaras „Efektyvus savivaldybių transporto infrastruktūros planavimas ir valdymas“

30 Diena

2019 m. balandžio 10 d. prie Susisiekimo ministerijos veikianti viešoji įstaiga Transporto kompetencijų agentūra organizavo seminarą „Efektyvus savivaldybių transporto infrastruktūros planavimas ir valdymas“.

Seminaras buvo skirtas savivaldybių administracijų atstovams, atsakingiems už transporto infrastruktūros planavimą ir valdymą savivaldybėse. Renginyje dalyvavo virš 50 dalyvių iš įvairių savivaldybių (Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio, Alytaus ir kt.).

Seminaro metu VšĮ Transporto kompetencijų agentūros ekspertai  aptarė naujas savivaldybių kelių asfalto dangų ir tiltų būklės valdymo galimybes, pristatė įstaigoje vykdomus inovatyvius transporto srautų tyrimus ir transporto srautų modeliavimą, pasidalino sukaupta ilgamete patirtimi eismo saugos valdymo, poveikio  aplinkai ir visuomenės sveikatai vertinimo, investicinių projektų rengimo srityse, pateikė pavyzdžius apie modernų duomenų surinkimą taikant GIS aplikacijas.

Prieš priimant sprendimus dėl tolesnio infrastruktūros vystymo svarbu atlikti tikslinius tyrimus, remiantis jų rezultatais parengti galimybių studijas, kurių pagrindu būtų galima užtikrinti tvarią transporto infrastruktūros plėtrą. Didelis susidomėjimas renginiu parodo, kad Lietuvoje transporto infrastruktūros planavimas ir plėtra vis dažniau grindžiama inovacijų kūrimu ir jų diegimu. Šis seminaras buvo puiki galimybė aptarti transporto infrastruktūros planavimo ir valdymo tendencijas ir abiem pusėms surasti naujų bendradarbiavimo galimybių.